2019 Erkeklere En Çok Yakışan 5 Güneş Gözlüğü Modeli

2019 Erkeklere En Çok Yakışan 5 Güneş Gözlüğü Modeli

Yazar: Kübra Okunma Sayısı: 837 Yayınlanma Tarihi 06 Aug 2017 Yorum: 0

Aviator’dan Wayfarer’a, yuvarlak çerçevelerden sportif tasarımlara; erkeklere en çok yakışan güneş gözlüğü modelleri yüz tipine göre önerilerle bu yazımızda!

Hem gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyor hem de tarzınıza bambaşka bir dokunuş katıyor. Tabii ki yazın olmazsa olmaz aksesuarlarından biri olan güneş gözlüklerinden bahsediyoruz. Peki erkekler için güneş gözlüğü modelleri arasından hangisi sizin için en uygun olanı? İşte karşınızda erkeklere en çok yakışan 5 güneş gözlüğü modeli ve farklı yüz tipine göre öneriler!

1. Aviator modeller

Fotoğraf: Ray-Ban

Tasarımının hikayesi kokpitlere dayanan pilot gözlük modelleri erkekler için en kült modeller arasında. Karşımıza aviator gözlük ismiyle çıkan ve 30’lardan bu yana en cool güneş gözlükleri arasında bulunan bu modeller, damla formundaki camı ve metal çerçevesi ile öne çıkıyor.

Erkekler için güneş gözlüğü modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan pilot gözlükleri yuvarlak, dikdörtgen, kare, ters üçgen, oval; kısacası her yüz tipi için uygun bir seçenektir.

2. Wayfarer modeller

Fotoğraf: Ray-Ban, police

Ray-Ban’in bizlere sunduğu ikonik Wayfarer güneş gözlüğü modelleri de 50’li yıllardan bu yana hayatımızda. Uniseks tasarımıyla öne çıkan bu gözlük modeli erkekler için de günlük kullanımlarda en çok tercih edilenler arasında. Köşeli ve dar tasarımıyla zamansız bir model olan Wayfarer gözlükler özellikle şehirli erkeklerin vazgeçilmezleri arasında.

Erkekler için yüz tipine göre gözlük seçimi söz konusu olduğunda Wayfarer güneş gözlükleri özellikle dikdörtgen, kare, ters üçgen ve oval yüzler için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

3. Yuvarlak çerçeveli modeller

Gerçek bir vintage etkisi yaratmak için yuvarlak çerçeveli erkek gözlükleri yeterli! Zamanında Elton John’dan John Lennon’a birçok müzisyenin simgesi haline dönüşen yuvarlak çerçeveli güneş gözlüklerison yıllarda popülerliğini yeniden artırdı. Dairesel çerçeveleri ile stilinize hem çarpıcı hem de nostaljik bir dokunuş yapmak istiyorsanız bu güneş gözlüğü tam size göre.

Yuvarlak güneş gözlükleri her yüz tipi için uygun değildir. Özellikle dikdörtgen, kare, ters üçgen ve kemikli yüz tipleri için uygun olan bu gözlük modellerinden yuvarlak, kalp, üçgen ve oval yüz tipine sahip erkeklerin sakınması gerekiyor.

Bunu da okuyun: Erkekler İçin Yaz Gardıroplarının Olmazsa Olmaz 5 Parçası
Hem erkek gardıroplarının olmazsa olmaz parçalarını hem de sezonun erkek modası trendlerinden ilham alan birkaç detayı sizler için seçtik. İşte karşınızda erkekler için yaz gardırobunun olmazsa olmaz 5 parçası!

4. Clubmaster modeller

Fotoğraf: Persol

Erkekler için klasik gözlük modelleri arasında Clubmaster’ı saymazsak olmaz! Camlarının üst kısmındaki tel detayıyla öne çıkan ve Ray-Ban’in efsanevi tasarımıyla bir klasiğe dönüşen ve Persol markasının da erkekler için birbirinden şık modellerini sunduğu clubmaster erkek güneş gözlükleri özellikle şık yaz günleriniz için kusursuz bir tamamlayıcı olacak.

Peki Clubmaster güneş gözlükleri hangi erkekler için uygundur? Yine yüz tipine göre tüyolarımızı verelim. Dikdörtgen, kare, üçgen ve oval surat tipine sahip erkekler bu tip güneş gözlüklerini rahatlıkla kullanabilir.

5. Sportif modeller

Özellikle spor ve outdoor tutkunu erkekler için ideal bir gözlükle karşınızdayız! Göz çevrenizi tamamıyla kaplayan ve güneş ışığından gözleri tamamıyla korumak üzere tasarlanan bu erkek güneş gözlükleriözellikle açık havadaki aktiviteleriniz için kurtarıcı bir seçenek.

Bu tip sportif güneş gözlükleri dikdörtgenden yuvarlağa, kareden ters üçgene, üçgenden ovale; kısacası her yüz tipine uygundur. Dolayısıyla her erkeğin mutlaka sahip olması gereken bir güneş gözlüğü modelidir.

Yorumlar
Yorum Yap